/  O SZKOLE

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie szczyci się rokrocznie wysokimi maturalnymi wskaźnikami i godnymi pochwały indywidualnymi osiągnięciami uzyskiwanymi przez abiturientów. Nasze osiągnięcia zostały potwierdzone również tytułem „Brązowej Szkoły” wśród najlepszych liceów w Polsce miesięcznika „Perspektywy”.

Naszą ofertę edukacyjną cechuje oryginalność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych licealistów nastawionych na sukces. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

• oddziału z wybranymi językami obcymi, w tym jeden realizowanym w zakresie rozszerzonym;
    – pierwszy język obcy: język angielski lub język niemiecki,
    – drugi język obcy: język niemiecki, język francuski, język rosyjski lub język angielski;
  • optymalnego zestawu przedmiotów rozszerzonych, realizowanych w grupach międzyoddziałowych, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową;
  • dopasowanej do indywidualnych zainteresowań sekcji sportowej w ramach wychowania fizycznego;
  • zajęć dodatkowych, warsztatów oraz innych form pozalekcyjnej indywidualnej jak również grupowej aktywności.

Młodzież ucząca się w II LO może ponadto uczestniczyć w obozach językowych
i wyjazdach edukacyjnych prowadzonych na uczelniach wyższych, a także w wielu projektach edukacyjnych podejmowanych przez Liceum.

Szeroka swoboda przy wyborze przedmiotów rozszerzonych i języków obcych zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, sprzyja tym samym osiąganiu sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż dokonany raz wybór nie musi być ostateczny. Dzieje się tak
w sytuacji, gdy Licealista chce zmienić wskazane pierwotnie rozszerzenia, mając na uwadze lepsze dostosowanie tego co się uczy w szkole, do potrzeb wymarzonego kierunku studiów.

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w przygotowywaniu licealistów do matury.
Zajęcia z uczniami prowadzą pozytywnie zmotywowani nauczyciele o wysokich kwalifikacjach zawodowych, które przekładają się na ich jakość i atrakcyjność .

Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, na wymarzonym kierunku (także na uczelniach zagranicznych) zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy Licealistów.

II LO doda Ci skrzydeł