II miejsce i awans do finału
Dodane przez Anna-P dnia Styczeń 16 2018 10:10:06

Drużyna II LO w Głogowie prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Przemysława Ciurskiego zajęła II miejsce uzyskując awans do finału strefy legnickiej.Zanim jednak to nastąpiło dziewczęta rywalizowały w eliminacjach turnieju powiatowego,który odbył się 13 grudnia 2017 r.w hali widowiskowo-sportowej.Wzięło w nim udział 6 szkół średnich.Grano systemem,,każdy z każdym''.Uczennice II LO pokonały m.in. ZS im. J. Wyżykowskiego 2:1, Zespół Szkół Samochodowych 6:0, ZSE 3:0, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi 5:1 oraz bezbramkowo zremisowały z I LO.W Górze w pierwszym meczu nasze mistrzynie podejmowały szkołę z Chocianowa, remisując 0:0. W meczu następnym grały z gospodyniami turnieju wygrywając wysoko 4:0. Po 2 bramki zdobyły: Wiktoria Lasota, oraz Julia Osikiewicz. Wygrana w ostatnim meczu z Lubinem zapewniłaby awans naszym dziewczętom z pierwszego miejsca do strefy legnickiej. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie. Po pierwszej połowie był wynik 1:1(bramka-Lasota). jednak w ostatniej minucie meczu Lubin zdobył gola wygrywając 2:1. Drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Fraczek, Wiktoria Lasota, Julia Jacheć, Julia Osikiewicz, Wiktoria Pihowicz, Weronika Kowalska, Alicja Staszak. Gratulujemy dziewczętom oraz opiekunowi Przemysławowi Ciurskiemu zajętego miejsca i życzymy dalszych sukcesów!