Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Wrzesień 22 2018 15:18:53
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

Obowiązek Informacyjny (RODO)

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2018/19


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2018/19


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2018/19
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

DKMS
Uwaga!

Kolejna rejestracja w ramach fundacji DKMS!!!

Wolontariusze II LO zapraszają chętnych do rejestracji jako potencjalnych dawców szpiku do GALERII GLOGOVIA w piątek 15 grudnia 2017r.w godz. 10-21
Czekamy na WAS!
Pamietajcie - tak wielu chorych na nowotwory czeka na pomoc...
LONDYN 2017
Język angielski
W dniach od 20.11.17 do 25.11.17 grupa uczniów klas I i II z naszego Liceum pod opieką p. Niżnik i p. Kachnowicz uczestniczyła w wycieczce do Wielkiej Brytanii. Uczniowie spędzili wspaniały tydzień u brytyjskich rodzin, w wyjątkowo jak na tą porę roku słonecznym Londynie, zwiedzając i korzystając z warsztatów językowych zorganizowanych przez biuro ATAS obsługujące cały wyjazd.
Uczniowie oprócz możliwości „szlifowania” języka angielskiego w naturalnych warunkach mieli możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków w mieście: Tower of London, Tower Bridge, Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, St. Paul’s Cathedral, podziwiali panoramę stolicy przejeżdżając się London Eye oraz płynęli statkiem po Tamizie.

Więcej zdjęć w galerii


Tomasz Kuziak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie 2loglo@wp.pl

Wyjazd w Góry Izerskie

W dniach od 16 do 17 października 2017r. grupa uczniów klas III ( 20 osób )- z rozszerzenia fizyka i geografia wraz z opiekunami( Krystyna Zawadzka i Ludwik Lehman) wyjechała w Sudety. Nocowaliśmy w schronisku turystycznym,, Orle’’w Górach Izerskich.

Celem wyjazdu było: poznanie środowiska geograficznego Doliny Izery w Górach Izerskich, przyczyny powstania torfowisk w Izerach, zagospodarowanie obecne i w przeszłości regionu pogranicza polsko- czeskiego, obserwacje nocne nieba z wykorzystaniem pracowni i sprzętu astronomicznego tzw. Parku Ciemnego Nieba przy stacji turystycznej Orle w Szklarskiej Porębie- Jakuszycach.
Wieczorem mieliśmy czas na integrację przy wspólnym śpiewie i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.
Akcje charytatywne

Ostatni tydzień października obfitował w naszej szkole w akcje charytatywne zorganizowane przez nauczycieli biologii (p. Karolczak, p. Kubiak) oraz nauczycieli opiekunów Szkolnego Wolontariatu (p.Ryfiak, p. Bernat). Odbyły się "Dzień Dyni" oraz akcja "Kup Serduszko". Uzyskane pieniądze w kwocie 1120 złotych przekazano na Fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" dla naszego głogowianina Michałka Buczka.
Wszystkim osobom wspierającym powyższe akcje dziękujemy!!!
"KOMÓRKOMANIA" zakończona się sukcesem

Kolejna akcja rejestracji dawców szpiku pod hasłem KOMÓRKOMANIA zakończyła się sukcesem. Zarejestrowaliśmy 78 osób!

Dodatkowo jako wolontariusze II LO rejestrowaliśmy podczas meczu piłki ręcznej, gdzie pozyskaliśmy kolejne 24 osoby !!!!

Gratulujemy wszystkim zarejestrowanym !

Im więcej potencjalnych Dawców, tym więcej szans na uratowanie życia chorym cierpiącym na nowotwory krwi.

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz pani Krzysztofie Duziak za czas poświęcony na rejestrację oraz promocję akcji wśród mieszkańców naszego miasta i okolic
11 Listopada

Jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach rocznicowych Narodowego Święta Niepodległości.
Wycieczka śladami Adama Mickiewicza

24 października klasa 2e zwiedzała pałac w Śmiełowie, gdzie przez kilka tygodni mieszkał Adam Mickiewicz. Wiadomo, że pobyt w dworkach wielkopolskich zainspirował wieszcza do napisania „Pana Tadeusza”. Dowiedzieliśmy się o tym podczas lekcji muzealnej, która pomogła nam poszerzyć wiadomości dotyczące biografii Mickiewicza. Mogliśmy także zwiedzić muzeum, w którym zgromadzono wiele pamiątek związanych z autorem „Dziadów” .Następnym punktem wycieczki był skansen „Soplicowo” w Cichowie, gdzie Andrzej Wajda zrealizował większość scen „Pana Tadeusza”. Opiekunkami wycieczki były Panie: Krystyna Zawadzka i Agnieszka Ryfiak.
II Powiatowy Konkurs "Walki żołnierza polskiego od powstania wielkopolskiego do powstania warszawskiego"

26 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie odbył się II Powiatowy Konkurs "Walki żołnierza polskiego od powstania wielkopolskiego do powstania warszawskiego". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mikołaj Drop, Grzegorz Magdycz i Łukasz Szykulski. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie klasy 2 c- Mikołaj Drop (II miejsce) i Grzegorz Magdycz (III miejsce). Gratulujemy sukcesu.


Tomasz Kuziak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie

Drodzy Rodzice!
Nasze liceum organizuje kolejną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
Dnia 23 października 2017r ( tj. w poniedziałek ) zapraszamy do naszej szkoły od godziny 8.00 do 15.00,
natomiast 24 października 2017r. ( tj. we wtorek ) czekamy na Państwa od godziny 8.00 do 18.00.
Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim swoim znajomym w wieku od 18 do 55 lat. Jest to priorytetowa akcja, ponieważ dla głogowianina Michałka, ucznia SP 12 chorego na anemię aplastyczną nadal nie ma dawcy !!!!
Jeżeli są Państwo chętni do rejestracji w innym terminie ( między 16 a 27 października ) lub macie Państwo pytania prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny z nauczycielem koordynującym akcję p. Krzysztofą Duziak.

Tomasz Kuziak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie
XX Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem „Nauka bez granic”w II LO.

Po raz dziesiąty gościliśmy w naszej szkole DFN . 11 .10.2017r. uczniowie mogli wysłuchać wykładu dr Jadwigi Wais „Miłość jako rozwiązanie problemu ludzkiego życia” i
mgra Dariusza Czai „ Głogów 1157 – upadek grodu”. Dziękujemy za wizytę uczniom klasy II Gimnazjum nr 3 w Głogowie.
W czwartek 12.10.2017 szkołę odwiedzili kolejni goście i umożliwili nam zapoznanie się
z prowadzonymi przez siebie badaniami. Dr Monika Chaszczewska-Markowska odświeżyła naszą wiedzę o genach wykładem „Co to jest gen?” . Mgr Antoni Stryjewski uczniom rozszerzającym geografię prezentował diamenty - „Diament – fenomen natury i kultury” ,
a dr Paweł Dąbrowski odkrywał tajemnice ludzkiego ciała podczas prezentacji „Czy się stoi czy się leży…” Kilka słów o ludzkiej sylwetce. Dziękujemy za chęć podzielenia się
z uczniami II LO swoją wiedzą i liczymy na kolejne wyprawy w świat nauki
V Powiatowy Konkurs Immunologiczny
Gratulujemy sukcesu Alicji Szymańskiej. Uczennica klasy II zajęła IV miejsce w V Powiatowym Konkursie Immunologicznym dla Licealistów „Obroń się immunologią”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących.
Strona 4 z 41 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,906,666 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005