Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 18 2017 16:40:15
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2017/18
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Święto Niepodległości
wydarzenia szkolne
Młodzież naszej Szkoły na uroczystościach 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Konkurs Historyczny
wydarzenia szkolne
11 listopada 2016 r. na uroczystej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu wręczono wyróżnienia laureatom I Powiatowego Konkursu Boje Polakow od Powstania Wielkopolskiego do Powstania Warszawskiego. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Mikołaj Drop uczeń klasy pierwszej c naszego Liceum.
XIX DFN

W II LO w Głogowie od 19.10. do 21.10.2016 kolejny raz gościliśmy wykładowców z wrocławskich uczelni w ramach
XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zaproponowanych formach pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Tematy tegorocznych wykładów to: Śladami zapomnianych zabytków sakralnych Głogowa, O pożytkach z błędów w nauce, DNA – magiczne litery, Złoto w naturze i w kulturze.
W tym roku wykłady poprowadzili: prof. Kazimierz Orzechowski, dr Monika Chaszczewska- Markowska, mgr Antoni Stryjewski.
Wyjazd do Parku Trampolin
Sport szkolny
13.10.2016 r. 49 uczniów klas: 2a, 2b, 2c i 2d wzięło udział w wycieczce do Parku Trampolin
we Wrocławiu
w celu poznania nowych form aktywności fizycznej. Zachęcamy innych uczniów do udziału w takich zajęciach.
Święto dyni
wydarzenia szkolne
25.10.2016 r po raz kolejny odbyło się Święto Dyni. Uczniowie przygotowali prezentację na temat walorów zdrowotnych i żywieniowych tego warzywa. Można było podziwiać różne odmiany tej rośliny i spróbować rozmaitych specjałów przygotowanych na bazie dyni przez uczniów, ich rodziny i opiekunki święta.
Otrzęsiny klas pierwszych!
wydarzenia szkolne
W październiku 2016r. jak co roku odbyły się OTRZĘSINY klas pierwszych!
Klasa II D przygotowała różne ciekawe konkurencje: zostały odegrane scenki związane z przebraniem każdej klasy, wszyscy uczniowie klas pierwszych musieli wykonać " ogon" z rolek do papieru.
Było mnóstwo konkursów sprawnościowych, które angażowały wielu " Pierwszaków", a w niektórych brały udział całe klasy. Wszyscy dobrze się bawili.
Po zliczeniu punktów okazało się, że Otrzęsiny w roku szkolnym 2016/2017 wygrała klasa 1D !!!!! W nagrodę uczniowie tej klasy organizują Otrzęsiny w przyszłym roku szkolnym oraz idą z wychowawcą na pizzę
Zabawa była przednia, dała nam wiele radości, na twarzach uczniów cały czas gościł uśmiech!
Konkurs matematyczny Oxford
Matematyka
7 listopada 2016r. w II LO w Głogowie odbył się konkurs matematyczny Oxfordplus.
Do konkursu przystąpiło 36 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy w ciągu 45 minut musieli rozwiązać test składający się z 25 zadań. Mamy nadzieję, że poradzili sobie z zadaniami. Trzymamy kciuki! Wyniki konkursu już wkrótce...
Jesienią góry są najszczercze
wydarzenia szkolne

27 i 28 października 2016r. klasa 3c wraz z wychowawcą Anna Pieńkowską - Piwko wybrała się na podbój gór. Pierwszego dnia byliśmy w Karkonoszach. Zwiedziliśmy kościół Wang oraz malowniczo położone w górach schronisko Samotnia. Drugiego dnia przenieśliśmy się w inne pasmo górskie - Rudawy Janowickie. Zwiedziliśmy teren wokół schroniska Szwajcarka oraz zdobyliśmy jeden ze szczytów - Sokoliki. W drodze powrotnej zajechaliśmy nad Kolorowe Jeziorka. Codziennie również spotykaliśmy się przy ognisku, gdzie można było sobie upiec kiełbaski, pośpiewać i pograć na gitarze.
Pogoda była piękna, a krajobrazy przepiękne - prawdziwa Złota Polska Jesień...
W wędrowaniu towarzyszyła nam oczywiście przewodniczka górska pani Ala Szymańska, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia w Czytaj więcej...
Dzień Dawcy Szpiku
wydarzenia szkolne
Uczniowie i nauczyciele II LO w Głogowie wspólnie z Fundacją DKMS Polska zorganizowali Dzień dawcy szpiku. Akcja, prowadzona na terenie naszego miasta , dedykowana była10-letniemu Michałowi, któremu życie uratuje tylko przeszczep.
W wyniku akcji bank potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystychzwiększył się już o ponad 1000 osób.
Dziękujemy wszystkim, którzy chcą nieść pomoc chorym na nowotwory krwi, a szczególnie Staroście Głogowskiemu Panu Jarosławowi Dudkowiakowi, który objął Patronat nad naszą akcją.

Bardzo dziękujemy Wam drodzy Wolontariusze za pomoc, dobre serce, wsparcie i ogromną pracę jaką włożyliście w to , aby ta akcja przyniosła oczekiwany efekt. Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania

Za okazaną pomoc w imieniu Organizatorów i Rodziców Michałka DZIĘKUJEMY!!!

Osoby , którym nie udało się wziąć udziału w akcji zachęcamy do rejestracji na stronie www.dkms.pl. Wielu chorych czeka na swojego dawcę.

Zdjęcia w Czytaj więcej...
Koncert dla Michała
wydarzenia szkolne28 października 2016 roku w MOKU odbył się koncert zorganizowany przez Ziemowita Ratajczaka i Jakuba Binkowskiego poświęcony promocji akcji "Pomóż Michałowi i innym".
Publiczność dopisała, artyści stanęli na wysokości zadania,a między występami omówiono przyczyny akcji, zasady funkcjonowania DKMS, metody pobierania komórek macierzystych.
Wystąpiła też biorczyni i dawca szpiku, którzy na swoich przykładach przybliżyli zebranym gościom jak wygląda pobieranie szpiku oraz przeszczep.
Na scenę została zaproszona Rodzina małego Michałka - brat, babcia i dziadek, którzy wystąpili z bardzo wzruszającym apelem o rejestrację, aby uratować chorego Michała...

Zdjęcia w Czytaj dalej...
Wyjście do kina
wydarzenia szkolneW poniedziałek 24 października br. uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję obejrzeć w głogowskim kinie Cinema3d polski film pt. "Wołyń", nawiązujący do dramatycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej na tym terenie.
Strona 4 z 38 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,621,505 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005