Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Maj 20 2019 13:26:20
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2018/19


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2018/19


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2018/19
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

1 września
Pierwszego września o godz. 10.00 pod Pomnikiem Sapera w Głogowie odbyły się powiatowe uroczystości z okazji 79 rocznicy niemieckiego ataku na Polskę. W uroczystościach uczestniczyła młodzież naszej szkoły.
ZAKOŃCZ WAKACJE NA 5!
ZAKOŃCZ WAKACJE NA 5! ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU!!!
1-2 wrzesnia 2018 r.
Galeria Glogovia
ul. Piłsudskiego 19, Ruszowice
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w II LO odbędzie się 3 września o godz. 8:30
30 lat II Liceum Ogólnokształcącego

Szanowny Absolwencie II LO w Głogowie
W bieżącym roku celebrować będziemy 30 rocznicę powstania II Liceum
Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Głogowie. Jubileusz to
wyjątkowa okazja, by wrócić do czasów spędzonych w szkolnych murach,
przywołać ważne dla nas postacie i wyjątkowe chwile. To szansa, by
odnaleźć pogubione przyjaźnie, powrócić do szkolnej ławy, usłyszeć
dźwięk szkolnego dzwonka, odszukać siebie na starych, często
czarno-białych zdjęciach i uśmiechnąć się do wspomnień.
Przygotowując się do przeżywania rocznicowych obchodów, Komitet
Organizacyjny Obchodów Jubileuszu 30-lecia II LO w Głogowie
serdecznie zaprasza na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się:
22 września 2018 roku.
Ze względów organizacyjnych niezbędne jest dla nas możliwie szybkie
potwierdzenie uczestnictwa za pośrednictwem formularza umieszczonego na
stronie internetowej szkoły www.lo2.pl.
Dalsze informacje o obchodach jubileuszu zamieszczane będą sukcesywnie na
stronie internetowej szkoły i na profilu facebooka.
Serdecznie zapraszamy, prosimy o współpracę i przekazanie innym
Absolwentom informacji o planowanych obchodach.
Konkurs plastyczny - Ojcowie Niepodległości - rozstrzygnięty

11 czerwca br. w II Liceum Ogólnokształcącym odbyło się podsumowanie konkursu na pracę plastyczną ukazującą postaci, które zdaniem uczniów zasłużyły na tytuł Ojca Niepodległości. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac, które eksponowane są w bibliotece szkolnej. Konkurs był elementem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jury jako najlepsze uznało prace uczniów: Julity Burgiel i Laury Kazaneckiej - z klasy 1 e (I miejsce), Oliwii Olszewskiej z klasy 1c i Julity Kwaśniewskiej z 1 e (II miejsce), Marceliny Leszkiewicz(1b) i Julii Backiel (1c) - III miejsce. Wyróżniono prace Anny Leszczyńskiej z 1 b i Martyny Pokory z 1 d.
Zwycięzcom gratulujemy.
Poezja pełna słońca i optymizmu...


W słoneczny poranek, ósmego czerwca klasy Ie i IIe uczestniczyły w spotkaniu z grupą czterech poetek, którym przewodziła Pani Anna Nawrocka- laureatka Głogowskich Konfrontacji Literackich, debiutująca w 2017r. tomikiem „Cztery czwarte”. Autorki opowiadały o początkach własnej drogi twórczej, źródłach inspiracji, metodach pracy. Odczytały także kilka swoich wierszy i zachęciły do podejmowania prób poetyckich. Spotkanie upłynęło w miłej i swobodnej atmosferze.
Tak pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów...

Choć maturalne zmagania już za nimi, chcielibyśmy przypomnieć, jak przebiegało pożegnanie klas trzecich i przywołać raz jeszcze chwile pełne wzruszeń...Uroczysta gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, w obecności Dyrekcji II LO, grona pedagogicznego, reprezentantów Starostwa Powiatowego , a także Rodziców oraz uczniów klas drugich. Część oficjalną pożegnania wypełniły przemówienia (m.in. Pana Dyrektora T.Kuziaka), wręczenie dyplomów i nagród dla najzdolniejszych uczniów, którzy wpisywali się także do Złotej Księgo Absolwentów Szkoły. Wyróżniono również osoby odnoszące sukcesy sportowe, artystyczne, angażujące się społecznie. Następnie nadszedł moment wręczenia świadectw ukończenia szkoły...
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, a naszym maturzystom życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników!
NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły zostało laureatami konkursu " Polak, Węgier ... Węgrzy w Legionach Polskich w latach 1914-1918". Organizatorami konkursu było Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie. Konkurs wpisuje się w cykl imprez związanych ze 100-leciem odzyskanie niepodległości, które obchodzimy w tym roku. 11 maja br. w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajął Wojtek Murak, a trzecie Kasia Wawryn. Oboje w nagrodę wezmą udział w Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy Laureatom.
Rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji

3 maja 2018 r. odbyły się uroczystości patriotyczne w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w tym wydarzeniu.
WYSTAWA "AUTYZM NA NIEBIESKO"

Od 19.04 gości w naszej szkole wystawa prac plastycznych symbolizujących autyzm, a więc wszystko utrzymane jest w kolorze niebieskim. Zatytułowaliśmy ją "Autyzm na niebiesko". Wykonawcami prac są uczniowie z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, a inicjatorką "wypożyczenia" wystawy jest pani Renata Skrzypczak- Perełkiewicz, nauczyciela plastyki z tej szkoły. Naszym skromnym wkładem są informacje na temat autyzmu, aby oswajać uczniów naszej szkoły z tym zjawiskiem. Są to prace uczniów z różnych klas, będących pod opieką różnych nauczycieli.

Prace są piękne i bardzo oryginalne! Serdecznie dziękujemy!
GŁOGÓW NA NIEBIESKO Z II LO

Nasza szkoła wchodzi w mowy etap działalności. Mamy bowiem ucznia z autyzmem, który wysoko funkcjonuje i przystąpi w tym roku do matury. Warto więc wiedzieć więcej na temat autyzmu i są ku temu różne okazje.

8 kwietnia II LO włączyło się w przygotowany przez Stowarzyszenie "Niebieska Przystań" Dzień Autyzmu. O godzinie 13.00 pod ratuszem dzieci wypuściły w niebo niebieskie baloniki z marzeniami (bowiem niebieski to symboliczny kolor autyzmu), a grupa teatralna z II LO pod opieką Joanny Lehman przedstawiła happening pt. "Tafla szkła" pokazujący, jak czują się osoby dotknięte tym zespołem. Po niebieskim marszu przez miasto na stadionie odbył się festyn z wieloma atrakcjami (najważniejszą był mecz dzieci i członków Stowarzyszenia z pierwszym składem kadry Chrobrego Głogów), a przed występem chóru gospel Space of Grace nasza uczennica Sara Wiśniewska wyrecytowała wiersz mówiący o dzieciach z zespołem Downa oraz autyzmem pt. "Rozmowa". Dziękujemy organizatorom za chwile wzruszeń oraz możliwość dowiedzenia się, czym jest autyzm
Strona 2 z 42 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,142,023 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005