Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 18 2017 16:35:23
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2017/18


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2017/18
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Msza Święta z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych

Dnia 27 maja br. w kościele Bożego Ciała odbyła się Msza Święta z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie.W trakcie uroczystości II Liceum Ogólnokształcącego godnie reprezentował nasz Poczet sztandarowy.
OLIMPIADA WOLONTARIATU

30 maja po raz kolejny uczestniczyliśmy w Olimpiadzie Wolontariatu, którą w tym roku zorganizowało Gimnazjum nr 1 w Głogowie. Nasza grupa miała do wykonania kilka zadań, służących celom charytatywnym, ale także rozwijających kreatywność i umiejętność współdziałania. Warto dodać, że tegorocznej olimpiadzie towarzyszył festyn, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnej Ani Fabjańskiej. II LO reprezentowali na olimpiadzie: N. Pierzchalska, M. Ochocka, A. Szczepańska, N. Pajdzik, K. Kierczyńska, P. Szymańska, M. Duziak, R. Rzepka, B. Działo, J. Leszczyński.
Co nas łączy jako Wspólnotę?

Co nas łączy jako Wspólnotę? Co możemy zrobić by wzmocnić to co nas łączy? Jak rozwijać skrzydła Polski Lokalnej. O tym 17 maja br. debatowano i dyskutowano w całej Polsce. Również w Głogowie - w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Budowlanych, uczniowie klasy 2B II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie - wraz z opiekunem Dariuszem Czają, wzięli udział jako reprezentanci powiatu głogowskiego w tej ogólnopolskiej debacie. A wnioski ze spotkania zostały przesłane Kongresowi Obywatelskiemu i stanowić będą nasz wkład w rozwój społeczności lokalnych w Polsce.
72 rocznica zakończenia II Wojny Światowej
Pamięć i Historia
Dnia 8 maja br. przy pomniku głogowskich saperów zorganizowane zostały oficjalne głogowskie uroczystości 72. roczny zakończenia II Wojny Światowej.
Po przemówieniach, występie artystycznym uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, oraz Apelu Pamięci pod pomnikiem złożone zostały wieńce. Podczas uroczystości oczywiście nie zabrakło pocztu sztandarowego II Liceum Ogólnokształcącego.
Pożegnanie maturzystów
wydarzenia szkolne
Życie składa się z powitań i pożegnań.... W kwietniu pożegnaliśmy 144 absolwentów II LO, dobrze przygotowanych i zdolnych na tyle żeby przystąpić do serii egzaminów maturalnych. Życzmy Wam, by umysły wasze nie uległy stresowi, by każdy egzamin był zdany na miarę możliwości.
Zdajcie te egzaminy - a potem łapcie w żagle pomyślne wiatry. Podróżujcie, śnijcie, odkrywajcie…. I pamiętajcie
"Za dwadzieścia lat bardziej będziecie żałować tego, czego nie zrobiliście, niż to, co zrobiłeś."

POWODZENIA
Wspieramy Honoratę z I LO !!!

24 i 25 kwietnia 2017 r. uczniowie z klasy 1 D wraz z wychowawczynią p. K. Duziak zorganizowali kiermasz domowych wypieków.
Przez dwa dni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli nabyć pyszne domowe wypieki oraz tosty wykonane przez uczniów 1 D oraz ich rodziców.
Dochód z tej akcji przeznaczono na leczenie i rehabilitację Honoraty Babuli - uczennicy I LO w Głogowie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali pyszności na kiermasz oraz wsparli naszą akcję
Drzwi otwarte
Uczniowie II LO odwiedzili prezydenta Głogowa
wydarzenia szkolne
W czwartek, 6 kwietnia grupa rozszerzeń z Wiedzy o Społeczeństwie uczniów klas drugich z II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem Dariuszem Czają odwiedziła w Ratuszu prezydenta GłogowaRafaela Rokaszewicza. Podczas spotkania z prezydentem, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zadaniach związanych z zarządzaniem Gminy, spółkach miejskich, pozyskiwaniu funduszy europejskich, inwestycjach i procedurach związanych z ich prowadzeniem, współpracy Gminy z innymi JST oraz współpracy władz miejskich z Młodzieżową Radą Miasta Głogowa, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami miasta.

Lekcja w sądzie!
wydarzenia szkolne
W piątek 24 marca 2017 roku rozszerzenie wos wzięło udział w kolejnych rozprawach w Sądzie Rejonowym w Głogowie.
Uczniowie byli świadkami trzech rozpraw: pierwsza dotyczyła nietrzeźwego kierowcy, druga przywłaszczenia gazomierza na szkodę Spółki Gazownictwa, w trzeciej oskarżoną była kobieta, która zaciągnęła wysoki kredyt fałszując dokumenty. Wszystkie sprawy zakończyły się wydaniem wyroków.
Sędzia Sądu Rejonowego pan Jerzy Mudryk, jak zawsze, wytłumaczył nam czego dotyczą sprawy, w których braliśmy udział, uzasadnił też wydane przez siebie wyroki pozwalając nam na komentarze i sugestie, co zrobilibyśmy na jego miejscu.
Sędzia odpowiedział na wszystkie pytania, które wcześniej dla niego przygotowaliśmy, z humorem potraktował również nasze ostatnie pytanie " Gdzie prowadzą małe, białe drzwi ?" ...Wtajemniczeni już wiedzą !!!!
Sędziemu Mudrykowi dziękujemy za kolejną lekcję prawa i ...... do zobaczenia na sali rozpraw !
K. Duziak
Konkurs matematyczny Oxford
wydarzenia szkolneW listopadzie 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Oxford. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.W ciągu 45 minut musieli rozwiązać 25 zadań. Niedawno ogłoszono wyniki konkursu. W kategorii klas pierwszych test najlepiej w naszej szkole napisał Grzegorz Magdycz z kl. 1c a w kategorii klas drugich Rafał Hodyl z 2 c. Gratulujemy! Kolejny konkurs odbędzie się już wkrótce - 28 kwietnia 2017r. o godz. 10.00. Zapraszamy!
Pomagamy!!!
wydarzenia szkolne
"W dniach 20 i 27 marca 2017 w naszej szkole odbyły się kiermasze ciast z domowych wypieków.
Były one organizowane przez wolontariat szkolny oraz uczniów klasy 2c.
Udało się zebrać kwotę 1.054 zł. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie mamy uczennicy z klasy 2c. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. "
Strona 2 z 38 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,621,482 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005