Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Lipiec 18 2019 06:32:42
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2019/20


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2019/20PODRĘCZNIKI kl. 1 - DO 4 LICEUM


TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

PRAWDA KATYŃSKIEGO LASU
Historia zbrodni katyńskiej jest długa i zagmatwana. To jedna z niewielu prawd wszytkim w Polsce znana, której odkrywanie na nowo jest ciągle trudne i bolesne dla obu stron. Głównym powodem było funkcjonujące w tej sprawie zakłamanie jakie istniało po stronie radzieckiej. Jednak ostatnie dwadzieścia lat wolnej Polski i przemian w Europie pozwoliło kolejnym rządom podejmować działania wspólne z Rosjanami w celu pokazania całej prawdy. Dzisiaj jesteśmy już chyba na dobrej drodze. Skoro już tylko połowa ankietowanych Rosjan nie chce "przepraszać za Katyń" oznacza to, że i do nich prawda ta dociera w coraz większym zakresie. Podwójne uroczystości, w których biorą udział najwyżsi przedstawiciele Polski i Rosji oraz rodziny pomordowanych w Katyniu są znakiem, że prawda ta będzie coraz powszechniejsza.

Dzisiaj dla Rosjan uporanie sie z prawdą o własnej historii jest jak nadal trudne, dlatego trzeba cierpliwości. Nie ma jednak wątpliwości że prawda ta w końcu dotrze do wszystkich.

Poniżej znajduje się link do rosyjskiej strony internetowej PRAWDA O KATYNIU, gdzie wsród wielu dokumentów prezentowany jest wniosek Berii do Stalina. Zawiera on liczby dotyczące Polskich więźniów Katynia i na trzeciej stronie wyraźne zalecenie rozstrzelania ich beż sądu. (podkreślenia na czerowono) Jest to z pewnością jeden z najbardziej wstrząsającyh dokumentów jakie kiedykolwiek widział świat.

PRAWDA O KATYNIU - ROSYJSKA STRONA INTERNETOWA
Tłumaczenie strony:

Biorąc pod uwagę, że wszyscy oni są zatwardziałymi, nie rokującymi poprawy wrogami władzy sowieckiej, NKWD ZSRR uważa za niezbędne:

I. Polecić NKWD ZSRR:

1) Sprawy znajdujących się w obozach dla jeńców wojennych 14.700 osób, byłych polskich oficerów, urzędników, obszarników, policjantów, agentów wywiadu, żandarmów, osadników i służby więziennej,

2) jak też sprawy aresztowanych i znajdujących się w więzieniach w zachodnich obwodach Ukrainy i Białorusi 11.000 osób, członków różnorakich k-r [kontrrewolucyjnych] szpiegowskich i dywersyjnych organizacji, byłych obszarników, fabrykantów, byłych polskich oficerów, urzędników i zbiegów

- rozpatrzyć w trybie specjalnym, z zastosowaniem wobec nich najwyższego wymiaru kary - rozstrzelanie.

II. Sprawy rozpatrzyć bez wzywania aresztowanych i bez przedstawiania zarzutów, decyzji o zakończeniu śledztwa i aktu oskarżenia - w następującym trybie:

a) wobec osób znajdujących się w obozach dla jeńców wojennych - według informacji przekazywanych przez Zarząd do Spraw Jeńców Wojennych NKWD ZSRR,

(Na marginesie ręcznie napisana adnotacja: "S. T. Sprawa NKWD ZSRR")
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,231,997 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005