Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Maj 20 2019 12:57:49
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
30 lecie szkoły
RODO
INFORMACJE DLA RODZICÓW

LOGOWANIE DO DZIENNIKA

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

PRoLOG
REKRUTACJA

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Poradnik kandydata

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2018/19


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2018/19


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2018/19
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Wiadomość dnia !!!

***
FACEBOOK.COM
Komunikat w sprawie strajku pracowników oświaty
08.04.2019r. godz. 10:00

W związku z protestem nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, w ramach ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty, od 8.04.2019r. w szkole zostały odwołane zajęcia dydaktyczne. Strajk jest bezterminowy. Uczniom przebywającym na terenie placówki zapewnione są zajęcia opiekuńcze. O wszelkich zmianach będę Państwa informował na bieżąco.
Dyrektor szkoły
Tomasz Kuziak

Wychowanie fizyczne w rytmie STRONG BY ZUMBA!!!
wydarzenia szkolneTrening STRONG BY ZUMBA to jeden z najgorętszych trendów w świecie fitness. To połączenie wysokiej intensywności kardio z ćwiczeniami siłowymi przy wykorzystaniu własnego ciężaru ciała.

Gorąco i intensywnie było w zeszłym tygodniu również w II LO na zajęciach wychowania fizycznego.
Instruktor STRONG BY ZUMBA Magdalena Sanojca poprowadziła dla uczennic klas II naszej szkoły trening kardio, perfekcyjnie zsynchronizowany z muzyką.

Pot lał się litrami, lecz o NUDZIE i zniechęceniu nie było mowy. Było mega intensywnie i energetycznie, ale przede wszystkim INACZEJ!!!
I oto właśnie nam chodziło. RUCH + DOBRA ZABAWA = ZDROWIE.
Dziękujemy!!!
Buongiorno Italia! Ciao Roma!
wydarzenia szkolneW pierwszym tygodniu po feriach zimowych dziewiętnastoosobowa grupa uczniów naszego liceum pojechała na wycieczkę do Włoch. Wraz z opiekunkami - panią Magdalena Nierychłą i panią Ewą Jeleń, uczniowie zwiedzili Florencję, Rzym i Wenecję.
A oto relacja, którą przygotowały Klaudia i Julia z klasy 2e.
Dnia 11 lutego rozpoczęła się nasza przygoda z biurem ATAS, które zorganizowało tę wycieczkę. Na szczęście zbiórka była zaplanowana na godz. 13, więc mogliśmy wypoczęci wyruszyć w siedemnastogodzinną podróż przez Niemcy i Austrię do Włoch.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Florencję ze słynnym Ponte Vecchio. Wszystkim uczestnikom zaparła dech w piersiach Katedra Santa Maria del Fiore.
Trzeci i czwarty dzień spędziliśmy w Rzymie. Podróżowaliśmy metrem i pieszo, zwiedziliśmy najstarsze zabytki - "wizytówki" Wiecznego Miasta, kilka kościołów z 900 będących w Rzymie oraz wiele pomników i fontann. Nasze serca urzekł olbrzymi Amfiteatr Flawiuszów znany jako Koloseum, inni byli zachwyceni Forum Romanum, a jeszcze innym przypadł do gustu Plac Hiszpański wraz ze słynnymi schodami stanowiącymi miejsce spotkań mieszkańców. Na zakończenie rzymskiej przygody powędrowaliśmy do Fontanny di Trevi, która może spełnić marzenia.
Kolejnym punktem na naszej wycieczkowej mapie był Watykan. Weszliśmy do Bazyliki Św. Piotra, gdzie mogliśmy pomodlić się przy grobie Św. Jana Pawła II. W sklepie z polską obsługą kupiliśmy pamiątki i wysłaliśmy pocztówki. Większość z nas zjadła też słynne lody. Piąty dzień ( po wczesnej pobudce ) spędziliśmy w mieście 1000 wysp.
REFORMA ORAZ PLANOWANA OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH OD 1 WRZEŚNIA 2019 R.
W zakładce "rekrutacja" na stałe umieszczono prezentację na temat oferty edukacyjnej powiatu głogowskiego.

Konkursy, konkursy, konkursy...

Grudzień 2018 r. obfitował w konkursy historyczne, w których licznie uczestniczyła młodzież naszego liceum. 12 grudnia br. odbyło się podsumowanie międzypowiatowego konkursu "Ojcowie Niepodległej". Konkurs polegał na przygotowaniu samodzielnej pracy pisemnej na temat mniej znanych bohaterów związanych z odzyskaniem niepodległości. Wyróżniono w nim aż 15 uczniów naszej szkoły, dla których nagrodą był wyjazd do Warszawy. I miejsce zdobyła Klaudia Przyrowska, a wyróżnienia otrzymali Nikola Kupnicka, Paulina Sarbinowska, Agnieszka Ławnicka, Julia Konieczna, Klaudia Borowicz, Weronika Sołonynka, Anna Sarzyńska, Adrianna Głębocka, Natalia Gródecka, Wojciech Murak, Zuzanna Furmańczyk, Roksana Adamczyk, Katarzyna Wawry i Mikołaj Drop. Również 12 grudnia br. odbył się V Mikołajkowy Konkurs Krajoznawczo- Turystyczny "Szlakiem głogowskich zabytków i pomników". Wśród szkół ponadgimnazjalnych drużyna reprezentująca naszą szkołę - Julia Chudzińska i Zuzanna Furmańczyk zajęły II miejsce. 13 grudnia br . w Legnicy odbyły się rejonowe eliminacje Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", w których wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły: Mikołaj Drop, Kajetan Kunicki, Mikołaj Sokalski i Grzegorz Magdycz. Wszyscy chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce - II miejsce zajął Kajetan Kunicki, a V Grzegorz Magdycz. W marcu odbędzie się kolejny etap tego konkursu. Wszystkim uczniom gratulujemy. Dnia 31 grudnia 2018 13:37 mariwarog < mariwarog@gmail.com > napisał(a): Wysłane ze smartfona w T-Mobile, sieci największych możliwości.
Żegnaj Drogi Marianie

Gdy nie zostanie po mnie nic
oprócz pożółkłych fotografii
błękitny mnie przywita świt
w miejscu co nie ma go na mapie…

Drogi Marianie, wielokrotnie śpiewałeś te słowa z nami, a teraz sam wędrujesz po Niebieskich Połoninach i przecierasz szlaki, na które kiedyś pójdziemy za Tobą. Nigdy nie zapomnimy wszystkich wspólnych wędrówek, zachwytów nad pięknem gór, które tak kochałeś. To dzięki Tobie widzieliśmy wiele wspaniałych miejsc i uczyliśmy się poznawać świat nie tylko umysłem, ale i sercem. Chociaż byłeś matematykiem, my widzieliśmy w Tobie zawsze wędrowca, uwrażliwionego na każdy okruch piękna. Utrwalałeś to na taśmie filmowej i fotografiach. Dzięki temu cały czas będziesz z nami żywy, radosny i przepełniony pasją. Wierzymy, że patrzysz na nas z „niebieskich połonin” i nie żałujesz „że trawa u nas tak zielona”, bo przecież w naszych sercach wędrujesz po niej nadal…

14 listopada 2018 r. odszedł od nas nasz wieloletni Przyjaciel, nauczyciel matematyki, przewodnik górski, organizator wielu wycieczek dla uczniów i nauczycieli.
Z wielkim żalem żegna Go społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.
Cześć Jego Pamięci!
Zaszumiały cię powietrza
I ruszyłeś sam na szlak
Ten ostatni, ten najlepszy
Przyszedł czas, Pan dał Ci znak…

Żegnaj Drogi Marianie…
Narodowe Święto Niepodległości
Pamięć i HistoriaW 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się powiatowe uroczystości patriotyczne, które rozpoczęła uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Bożego Ciała. Po mszy uczestnicy udali się w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego pod Pomnik Dzieci Głogowskich, aby uczcić pamięć Ojców Niepodległości. W uroczystościach licznie uczestniczyła młodzież naszej szkoły i oba składy Pocztu Sztandarowego.
DKMS
wydarzenia szkolneUwaga!
W dniach 13-23.11.2018 r. II LO w Głogowie bierze udział w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod hasłem KOMÓRKOMANIA.
Wszystkie osoby chętne do rejestracji zapraszamy do naszej szkoły !!!!
Stoisko rejestracyjne będzie przygotowane na parterze przy głównym wejściu do szkoły oraz w salach 24 i 28.
ZAPRASZAMY wszystkich chcących pomóc chorym na białaczkę!!!
Kto może zostać dawcą?
Każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18-55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg.
Czekamy na Was :)
koordynator akcji - K. Duziak
"Turniej w BOULE"

Z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości odbył się pierwszy "Turniej w BOULE".
Jest to francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Rozgrywana jest jako sport nieolimpijski w ramach Word Games.
Miło jest nam poinformować, iż drużyna chłopców w składzie: Miłosz Fraszczyk, Jakub Siedlecki oraz Paweł Wójcik
zajęła I miejsce w imprezie.

Natomiast dziewczęta w składzie: Wiktoria Żentel, Wiktoria Strojek, Nadia Adamus, Alicja Staszak również zacięcie walczyły.

Ostatecznie w rywalizacji o III miejsce uległy drużynie z Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego. Opiekun Przemysław Ciurski dziękuję naszym uczniom za zaangażowanie w zawodach.
Jubileusz II LO

Szanowni absolwenci!
Jest nam niezmiernie miło, że przyjęliście zaproszenie i razem z nami świętowaliście obchody 30-lecia istnienia Szkoły. Widzieliśmy Waszą radość i Wasze wzruszenie, kiedy przemierzaliście szkolne korytarze i spotykaliście się z koleżankami
i kolegami czy nauczycielami. Cieszymy się, że ten Jubileusz mogliśmy świętować razem, w końcu wszyscy tworzymy historię tego miejsca.
Dziękujemy za Waszą obecność.
Zakończ wakacje na 5

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w dwudniowej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Osiągnęliśmy świetny wynik - 137 osób !

Bardzo dziękuję za czas, który poświęciliście dla osób chorych na białaczkę, zwłaszcza, że były to dwa ostatnie dni wakacji

Dziękuję Paniom: A. Bernat, A. Buczek, E. Jeleń, B. Karolczak, J. Kubiak, A. Ryfiak, A. Szomko, A.Wołoszczuk za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Nasi uczniowie - wolontariusze DKMS to: M. Duziak, J. Jacheć, J. Rutka, P. Szymańska, A. Szczepańska, O. Wasiak oraz absolwent II LO M. Głowala.

Gratuluję i do zobaczenia podczas kolejnych akcji

Koordynator akcji - K. Duziak

Strona 1 z 42 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
2,141,990 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005